Szczegóły

Budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Korotyńskiego 13

Budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Korotyńskiego 13

Budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Korotyńskiego 13

Inwestycja znajduje się na terenie dzielnicy Ochota. W bezpośrednim sąsiedztwie parku „Forty Korotyńskiego” powstanie kameralny, piętrowy budynek łączący funkcje: żłobka (przeznaczonego dla 150 dzieci), placówki opiekuńczo-wychowawczej (dla 14 dzieci), środowiskowego domu pomocy dla osób niepełnosprawnych (dla 40 osób) i dziennego domu pobytu dla seniorów (dla 100 osób). Obiekt będzie dostosowany w sposób szczególny do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Na parterze znajdować się będzie obszerny hol, kawiarnia ze sceną i letnim tarasem, stołówka, pomieszczenia administracyjne, mały zakład fryzjerski. Piętro budynku zajmą m.in. sale terapii indywidualnej i grupowej, sale rekreacji ruchowej z dostępem do tarasów na dachu, pokoje odpoczynku, sala komputerowa i sale do gier towarzyskich, pracownie plastyczne i pracownia kulinarna, biuro dla organizacji pozarządowych. W niezależnej części na parterze zlokalizowany zostanie dom dziecka, zaprojektowany jak duży dom rodzinny, z wyjściami z pokoi do ogrodu. Część budynku granicząca z parkiem przeznaczona jest na żłobek. Tu również ze wszystkich sal będzie możliwość bezpośredniego wyjścia na place zabaw.

Nowy park, który powstanie na terenie działki można podzielić na trzy strefy: od strony północnej – park łączy się projektowo (poprzez układ ścieżek oraz gatunki roślin i drzew) z istniejącym pasem parku „Forty Korotyńskiego”, od strony wschodniej znajdzie się ogrodzony plac zabaw przeznaczony dla żłobka, a od strony wewnętrznego dziedzińca teren dający możliwość międzypokoleniowej aktywności. Będą tu rabaty, ławki, tarasy słoneczne, mała siłownia terenowa, boisko do gry w bule, piaskownica i bujaki dla najmłodszych. To wszystko zatopione w zieleni istniejącej i nowo projektowanej. Teren ukształtowano tak aby nie naruszyć układów korzeniowych części istniejących drzew. Wśród sadzonych drzew 11 najciekawszych zostanie oznaczonych imiennymi tabliczkami np. „ dąb Henryk” , „jabłoń Halina” itd. Imiona drzew młodszych będą nadawać dzieci ze żłobka wraz z rodzicami.

Na placu głównym rozpoczynać się będzie ścieżka dendrologiczna opisująca gatunki drzew. Projekt przewiduje posadzenie znaczącej ilości zieleni – 80 drzew, ok. 500 krzewów, dużych grup traw ozdobnych, ustawienie donic z zielenią. Strefa rekreacyjna uwzględnia różnice w poziomie terenu, by uchronić jak najwięcej istniejących drzew. Zieleń pojawi się także na tarasach i dachach, a niektóre ściany będą porośnięte pnączami. W ten sposób budynek wraz z otoczeniem staną się częścią parku.

Cały teren będzie oświetlony. Na działce zostanie zamontowany zbiornik na deszczówkę zbierający wodę z dachów. Woda będzie służyła do podlewania terenu w okresach suszy.

Powierzchnia działki - 10121 m²

Powierzchnia zabudowy - 2526 m2

Liczba kondygnacji - 2 nadziemne, 1 podziemna

WYKONAWCA

Konsorcjum utworzone przez PRK 7 NIERUCHOMOŚCI Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością (LIDER) i TRAKCJA Spółka Akcyjna (PARTNER)

TERMIN REALIZACJI

09.2021 – 2024

PLANOWANY KOSZT INWESTYCJI

Wartość robót budowlanych – 29 mln zł

  • Inwestycje realizowane
  • Inwestycje przygotowywane
  • Inwestycje zakończone