Trwa budowa Centrum Aktywności Międzypokoleniowej na Ochocie

Przy ul. Korotyńskiego 13 na Ochocie budujemy Centrum Aktywności Międzypokoleniowej. Prace trwają od jesieni i budynek nabiera już kształtu.

Po wykonaniu fundamentów i ich zaizolowaniu rosną kolejne kondygnacje. W skrzydle budynku, w którym znajdzie się żłobek oraz część pomieszczeń dziennego domu pobytu, prace konstrukcyjne na parterze już się zakończyły. Trwa murowanie ścian zewnętrznych i wewnętrznych oraz przygotowanie do wylania stropodachu. W tym celu montowane jest zbrojenie oraz szalunki. Na części gotowego i zaizolowanego dachu nad żłobkiem powstanie zielony ogród.

Po drugiej stronie budynku, czyli tam gdzie na parterze będzie placówka opiekuńczo-wychowawcza i kolejne pomieszczenia dziennego domu pobytu kończy się budowa stropu nad parterem i powstaje już pierwsze piętro budynku. Przestrzeń na piętrze będzie przeznaczona na środowiskowy dom pomocy społecznej. W tej części budowana jest też klatka schodowa oraz szyb windowy.

Powstające Centrum Aktywności Międzypokoleniowej, to kameralny budynek sąsiadujący z parkiem „Forty Korotyńskiego”. W jego otoczeniu pojawią się m.in. łąka kwietna, ścieżka dendrologiczna, boisko do gry w bule oraz siłownia terenowa dla osób starszych. Dzieci będą miały swój ogródek z huśtawkami i hamakami oraz place zabaw. Posadzimy też 80 drzew, ok. 500 krzewów, pnącza oraz trawy ozdobne. Znajdzie się też miejsce na budki dla jerzyków. Całość wraz z sąsiadującym parkiem stworzy spójną przestrzeń wypełnioną zielenią.

Inwestycja ma być gotowa wiosną 2024 r.