Umowa na budowę CAM przy ul. Korotyńskiego 13 podpisana

Podpisaliśmy umowę na budowę Centrum Aktywności Międzypokoleniowej przy ul. Korotyńskiego 13.

Kameralny, piętrowy budynek, który powstanie w bezpośrednim sąsiedztwie Parku „Forty Korotyńskiego”, będzie łączył funkcje: żłobka (przeznaczonego dla 150 dzieci), placówki opiekuńczo-wychowawczej (dla 14 dzieci), środowiskowego domu pomocy dla osób niepełnosprawnych (dla 40 osób) i dziennego domu pobytu dla seniorów (dla 100 osób).

Na parterze znajdować się będzie obszerny hol, kawiarnia ze sceną i letnim tarasem, stołówka, pomieszczenia administracyjne, mały zakład fryzjerski. Piętro budynku zajmą m.in. sale terapii indywidualnej i grupowej, sale rekreacji ruchowej z dostępem do tarasów na dachu, pokoje odpoczynku, sala komputerowa i sale do gier towarzyskich, pracownie plastyczne i pracownia kulinarna, biuro dla organizacji pozarządowych.

W niezależnej części na parterze zlokalizowany zostanie dom dziecka, zaprojektowany jak duży dom rodzinny, z wyjściami z pokoi do ogrodu. Część budynku granicząca z parkiem przeznaczona jest na żłobek. Tu również ze wszystkich sal będzie możliwość bezpośredniego wyjścia na place zabaw. Projekt przewiduje posadzenie znaczącej ilości zieleni – 80 drzew, ok. 500 krzewów, dużych grup traw ozdobnych, ustawienie donic z zielenią. Strefa rekreacyjna uwzględnia różnice w poziomie terenu, by uchronić jak najwięcej istniejących drzew. Zieleń pojawi się także na tarasach i dachach, a niektóre ściany będą porośnięte pnączami. W ten sposób budynek wraz z otoczeniem staną się częścią parku. Obiekt będzie dostosowany w sposób szczególny do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

W ramach realizacji inwestycji powstaną także: budki dla jerzyków, łąka kwietna, ścieżka dendrologiczna, boisko do gry w bule oraz siłownia terenowa dla osób starszych. Dzieci z domu dziecka będą miały swój ogródek z huśtawkami i hamakami, a dzieci w żłobku place zabaw.

Prace wykona konsorcjum firm: PRK 7 Nieruchomości sp. z o.o. i Trakcja SA. za kwotę 29 mln zł.