Francuska, Paryska - przebudowa ciągu ulic

Francuska, Paryska - przebudowa ciągu ulic

Inwestycja zlokalizowana była na terenie dzielnicy Praga-Południe i objęła ciąg ulic: Francuska i Paryska od ronda Waszyngtona do ul. Wersalskiej i Brukselskiej.

W wyniku realizacji inwestycji jezdnia została poszerzona z 9 do 11 m, co pozwoliło na wprowadzenie trzeciego pasa do skrętu w lewo na skrzyżowaniach i zlokalizowanie dwóch pasów do parkowania równoległego po obu stronach jezdni na odcinkach pomiędzy skrzyżowaniami.

Na jezdni wyznaczono po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Na skrzyżowaniu ulic: Paryskiej, Wersalskiej i Brukselskiej powstało rondo.

Wzdłuż drogi zachowane zostały szpalery drzew. Pasy zieleni oddzielają ruch pieszy od ruchu samochodowego. Wybudowano zatoki postojowe z kostki granitowej koloru szarego oraz chodniki o nawierzchni z płyt betonowych w kolorze grafitowym. We wjazdach bramowych zastosowana została szara kostka granitowa. Ustawiono nowe wiaty przystankowe, ławki i kosze na śmieci, słupki, stojaki na rowery, płotki do zieleńców, poziome osłony drzew. Słupy oświetleniowe wyposażono w dwie oprawy – jedną na wysokości 9 m od strony jezdni, a drugą na wysokości 6 m od strony chodnika.

 

WYKONAWCA

PHU Efekt i ZUB Adrog

LATA REALIZACJI

2009-2010

UDOSTĘPNIENIE DO RUCHU

11.2010

KOSZT INWESTYCJI

ok. 28,7 mln zł

 

  • Inwestycje realizowane
  • Inwestycje przygotowywane
  • Inwestycje zakończone