Umowa na remont ulic Francuskiej i Paryskiej podpisana

Od dzisiaj  konsorcjum firm: PPHU Efekt i ZUB Adrog ma 16 miesięcy na realizację prac związanych z przebudową ulic Francuskiej i Paryskiej na odcinku od ronda Waszyngtona do ul. Wersalskiej i Brukselskiej. Przebudowa obejmie media podziemne, chodniki, zieleń oraz jezdnię.

Tak jak dotychczas jezdnia będzie miała po jednym pasie ruchu w każdym kierunku. Na skrzyżowaniu Paryskiej, Wersalskiej i Brukselskiej powstanie rondo.

Na całej długości ulic zachowane zostaną obustronne szpalery drzew. Pasy zieleni oddzielą ruch pieszy od ruchu samochodowego. Powstaną zatoki autobusowe, zatoki postojowe z kostki granitowej koloru szarego, chodniki o nawierzchni z płyt betonowych w kolorze grafitowym, wjazdy bramowe z szarej kostki granitowej.

W kolorze ciemnografitowym będą nowe wiaty przystankowe, a także metalowe części ławek i koszy na śmieci, słupki, stojaki na rowery, płotki do zieleńców, poziome osłony drzew. Również słupy oświetleniowe będą w kolorze grafitowym. Umieszczone zostaną na nich po dwie oprawy – jedna na wysokości 9 m od strony jezdni, a druga na wysokości 6 m od strony chodnika.

Koszt przebudowy ulic to 25 845 700 zł.