Modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

Modernizacja Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt

Inwestycja realizowana jest przy ul. Paluch 2 w dzielnicy Włochy.

Przedmiotem inwestycji jest zaprojektowanie i budowa nowego budynku geriatrii dla psów oraz zaprojektowanie nowego budynku administracyjnego.

Projekt nowego, piętrowego budynku administracyjnego ma uwzględniać m.in. gabinety weterynaryjne oraz pokoje, w których prowadzone będą procedury adopcyjne. Znajdzie się tam także część socjalna, biurowa i techniczna. Przy budynku wyznaczone będzie miejsce dla samochodów Eko Patrolu Straży Miejskiej zapewniające dostęp do przedsionka gabinetu weterynaryjnego.

Modułowy, piętrowy budynek geriatrii będzie przygotowany na przyjęcie ponad 70 bezdomnych zwierząt i zostanie skomunikowany łącznikiem z istniejącym szpitalem dla psów. W obiekcie swoje miejsce znajdą przede wszystkim starsze psy, na które czekać będą przestronne sale umożliwiające swobodne przemieszczanie się i wyjście na wybieg zewnętrzny. W oddzielnych salach zamieszkają suki ze szczeniętami i psy z problemami behawioralnymi. W budynku pojawią się także gabinety weterynaryjne, sale rehabilitacyjne, sala zabiegowa oraz sale pielęgnacji i kąpieli. Na trawiastych wybiegach mają powstać place zabaw z kładkami, tunelami, leżankami, słupkami i innymi urządzeniami do zabawy i treningu dla psów. Nie zabraknie też drzew i zadaszeń chroniących zwierzęta przed słońcem oraz baseników, w których psy będą mogły się schłodzić w upalne dni. Obiekt będzie oddzielony od części parkowej zieloną ścianą zabezpieczającą zwierzęta.

Obowiązująca Wieloletnia Prognoza Finansowa m.st. Warszawy przewiduje środki na realizację inwestycji do roku 2024.

  • Inwestycje realizowane
  • Inwestycje przygotowywane
  • Inwestycje zakończone