Modernizacja części Schroniska na Paluchu

Podpisaliśmy umowę na modernizację części warszawskiego Schroniska na Paluchu. Prace obejmą zaprojektowanie i budowę nowego budynku geriatrii dla psów oraz zaprojektowanie nowego budynku administracyjnego.

Modułowy, piętrowy budynek geriatrii będzie przygotowany na przyjęcie ponad 70 bezdomnych zwierząt i zostanie skomunikowany łącznikiem z istniejącym szpitalem dla psów. W obiekcie swoje miejsce znajdą przede wszystkim starsze psy, na które czekać będą przestronne sale umożliwiające swobodne przemieszczanie się i wyjście na wybieg zewnętrzny. W oddzielnych salach zamieszkają suki ze szczeniętami i psy z problemami behawioralnymi. W budynku pojawią się także gabinety weterynaryjne, sale rehabilitacyjne, sala zabiegowa oraz sale pielęgnacji i kąpieli. Na trawiastych wybiegach mają powstać place zabaw z kładkami, tunelami, leżankami, słupkami i innymi urządzeniami do zabawy i treningu dla psów. Nie zabraknie też drzew i zadaszeń chroniących zwierzęta przed słońcem oraz baseników, w których psy będą mogły się schłodzić w upalne dni. Obiekt będzie oddzielony od części parkowej zieloną ścianą zabezpieczającą zwierzęta.

Projekt nowego, piętrowego budynku administracyjnego ma uwzględniać m.in. gabinety weterynaryjne oraz pokoje, w których prowadzone będą procedury adopcyjne. Znajdzie się tam także część socjalna, biurowa i techniczna. Przy budynku wyznaczone będzie miejsce dla samochodów Eko Patrolu Straży Miejskiej zapewniające dostęp do przedsionka gabinetu weterynaryjnego.

Prace projektowe oraz budowlane wykona firma Drozda Construction Sp. z o.o. Ich koszt to 4,9 mln zł. Inwestycja ma być zrealizowana w ciągu 18 miesięcy.