środa, 4 sierpnia 2021

Modernizacja Zespołu Szkół Specjalnych nr 99 dobiegła końca. Prace rozpoczęły się w 2016 r., od grudnia 2020 r. trwały odbiory, a 4 marca br. placówka na Mokotowie została oficjalnie oddana do użytku.

Budynek ocieplono i przebudowano, wymieniono instalacje, dostosowano do potrzeb osób z niepełnosprawnościami i wyposażono w nowy sprzęt sportowy, rehabilitacyjny i multimedialny. Powstały dwie nowe hale sportowe, odnowiono szkolne boiska i zagospodarowano teren wokół budynku szkoły. A na terenie zielonym obok boisk zamontowano siłownię plenerową. Nowoczesny, zmodernizowany i wyposażony adekwatnie do potrzeb budynek pozwoli na zapewnienie wysokiej jakości opieki i edukacji dla uczniów objętych kształceniem specjalnym.

Szkołę wybudowano w latach 1934-1935 według projektu Juliusza Żórawskiego. Na froncie szkoły znajduje się odrestaurowany, modernistyczny, trójkolorowy wizerunek syrenki warszawskiej, napis „Szkoła powszechna im. Generała Juliana Stachiewicza” oraz okrągła odznaka I Brygady Legionów Polskich (patron był legionistą, generałem brygady Wojska Polskiego oraz historykiem wojskowości).

Szkoła dla dzieci z niepełnosprawnościami zajmie parter i pierwsze piętro obiektu. Dzieci mają do dyspozycji liczne, przestronne pomieszczenia lekcyjne, sale terapeutyczne, salę gimnastyczną (z widownią), nowoczesną salę do integracji sensorycznej.

MOS nr 1 zajmować będzie drugie i trzecie piętro budynku. W liceum ogólnokształcącym znajdują się sale przedmiotowe, pracownie kierunkowe, gabinety, pomieszczenia terapeutyczne, sale do zajęć pozalekcyjnych i fizycznych. Natomiast w internacie – starannie wyposażone pokoje wychowanków i wychowawców, izolatka oraz zaplecze kuchenne wraz z jadalnią. Ogółem powierzchnia użytkowa ośrodka zwiększyła się ponad dwukrotnie, liczba miejsc noclegowych wzrosła z 20 do 36, a liczebność klas do 16 osób.

Powierzchnia całkowita to 7.672,25 m²

Zdjęcia – marzec 2021 r.

logo BIP

BIP:
Opublikowane przez: Aleksandra Bondyra - 19 marca 2021 godz 10:24
Ostatnia aktualizacja: Aleksandra Bondyra - 24 marca 2021 godz 14:22