poniedziałek, 1 czerwiec 2020

Praska kamienica, w której trwa kapitalny remont i modernizacja, będzie mieścić dwie funkcje: kulturalną – Teatr Baj dla dzieci i oświatową – Przedszkole nr 163.

Roboty budowlane trwają, a efekty prac coraz bardziej cieszą oko. W ostatnim czasie zamontowane zostały drzwi do pomieszczeń trafostacji. Ułożone są glazury i gresy w łazienkach, a także w innych pomieszczeniach mokrych i na klatkach schodowych. Prace instalacyjne zmierzają ku końcowi, montowany jest biały montaż. W szachtach windowych zamontowano dźwigi osobowe, także dźwig na specjalnej konstrukcji stalowej w głównym hallu teatru. Trwają prace malarskie na terenie przedszkola oraz w części pomieszczeń teatru. Trwają również montaże sufitów podwieszanych. W pomieszczeniach technicznych takich jak wentylatornie, hydrofornia, węzeł cieplny, urządzenia już są zamontowane i rozpoczynają się rozruchy. Coraz bardziej widoczny jest postęp prac przy technologii sceny, sala widowni nabiera docelowego kształtu. Zakończone są roboty instalacji zewnętrznych, trwają prace przy porządkowaniu terenu. Obecnie układane są krawężniki. 

Przypomnijmy: założeniem rewitalizacji jest powrót do budynku przy Jagiellońskiej 28, Teatru Baj i Przedszkola, tak by funkcjonowały w dwóch odrębnych strefach. Teatr zajmie powierzchnię centralną od ulicy Jagiellońskiej oraz piętro 4 i poddasze w części prostopadłej do Teatru  (południowo-wschodniej). Teatr będzie miał dwie nowoczesne sale widowiskowe. Salę główną na piętrze ze 180 miejscami na widowni i ruchomą sceną oraz salę kameralną na trzecim piętrze, przeznaczoną dla grup po 25 osób. Odnowione zostanie wejście do teatru od strony frontowego dziedzińca. W przestronnym holu znajdą się kasa biletowa, szatnia, portiernia i łazienki. Na drugim piętrze przewidziano przestrzeń wystawowo-edukacyjną z Muzeum Lalek. Zaplecze techniczne oraz garderoby ulokowane zostaną na parterze, a powierzchnie magazynowe zaprojektowano na poziomie -1. Piętro 4 południowo-wschodniej części budynku przeznaczono na pomieszczenia administracyjno-biurowe. Na poddaszu zaś przewidziano część techniczną i plastyczną pracownię tworzenia dekoracji teatralnych. Teatr zajmie powierzchnię użytkową netto  ok 2 500 m².

Przedszkole nr 163 zostanie wprowadzone do pomieszczeń usytuowanych na czterech kondygnacjach skrzydła południowo-wschodniego. Do pomieszczeń Przedszkola zapewniono dostęp od strony dziedzińca południowo-wschodniego. Na parterze przewidziano szatnię z toaletami i kuchnię do codziennego przygotowywania posiłków dla 150 dzieci. Dla sześciu sal przedszkolnych, sali gimnastycznej i świetlicy oraz pomieszczeń biurowo-administracyjnych, socjalnych, sanitarnych i gospodarczych przewidziano piętra od pierwszego do czwartego. Przedszkole po remoncie przyjmie około 150 dzieci. Powierzchnia użytkowa netto przedszkola to  ok 1 500 m².

Obiekt w wyniku modernizacji zostanie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Zapewnią to odpowiednio wyprofilowane pochylnie i windy. Chodniki i przejazdy zapewnią czytelny układ komunikacyjny dla wszystkich użytkowników. Wjazd na dziedziniec południowo-wschodni od strony ul. Jagiellońskiej dostępny będzie tylko dla pojazdów zaopatrzenia, służb oczyszczania i straży pożarnej. Na terenie obok budynku posadzonych zostanie 14 drzew, krzewy oraz powstaną trawniki. W tej zielonej otulinie z elementami małej architektury, znajdzie się atrakcyjny plac zabaw. Bezpieczeństwo obiektu i otoczenia wokół budynku poprawi zainstalowany monitoring.

W budżecie miasta na gruntowny remont i modernizację gmachu należącego do miasta st. Warszawy, zarezerwowano nieco ponad 30 mln zł. Termin zakończenia inwestycji założono maksymalnie na przełom lipca i sierpnia w celu udostępnienia obiektu docelowym użytkownikiem i rozpoczęcia działalności Przedszkola od września 2020 roku.

Informacje o inwestycji:

Zadanie inwestycyjne pn.: „Rewitalizacja i modernizacja budynku przy ul. Jagiellońskiej 28”.
Adres Inwestycji: ul. Jagiellońska 28, 03-719 Warszawa Praga – Północ.
Inwestor: Miasto Stołeczne Warszawa
Inwestor zastępczy: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Wykonawca programu Funkcjonalno – Użytkowego: Konsorcjum: Studium Spółka z o.o Spółka komandytowa – Lider Konsorcjum oraz Studium Spółka z o.o. – Partner Konsorcjum
Zaprojektowanie i wykonanie robót budowlanych: Konsorcjum firm: T4B Budownictwo Sp. z o.o. – Lider; T4B Sp. z o.o. – Partner
Źródła finansowania: Miasto Stołeczne Warszawa

Zdjęcia inwestycji – kwiecień 2020

” order_by=”sortorder” order_direction=”ASC” returns=”included” maximum_entity_count=”500″]

bip-45

BIP:
Opublikowane przez: Julia Matuszewska - 15 kwietnia 2020 godz 21:54
Ostatnia aktualizacja: Julia Matuszewska - 29 kwietnia 2020 godz 9:18