wtorek, 20 kwietnia 2021

Trwają ostatnie prace wykończeniowe w budynku Przedszkola nr 163 przy ulicy Jagiellońskiej na warszawskiej Pradze. Obecnie montowane jest wyposażenie kuchni. Zainstalowano już rolety w oknach, wstawiono meble do sal edukacyjnych, zainstalowano tablice magnetyczne na ścianach oraz wstawiono meble do pokoi administracyjnych.

Przedszkole nr 163 zostanie wprowadzone do pomieszczeń usytuowanych na czterech kondygnacjach skrzydła południowo-wschodniego. Do pomieszczeń Przedszkola zapewniono dostęp od strony dziedzińca. Powierzchnia użytkowa przedszkola będzie liczyć ponad 1500 m kw. Dla 6 sal przedszkolnych, sala rytmiczna, gabinety specjalistów, pomieszczenia biurowe i techniczne przewidziano piętra od pierwszego do czwartego. Na parterze znajdują się szatnię z toaletami i kuchnia do codziennego przygotowywania posiłków. Przedszkole po remoncie przyjmie około 150 dzieci.

Obiekt w wyniku modernizacji zostanie w pełni przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Zapewnią to odpowiednio wyprofilowane pochylnie i windy. Chodniki i przejazdy zapewnią czytelny układ komunikacyjny dla wszystkich użytkowników. Wjazd na dziedziniec południowo-wschodni od strony ul. Jagiellońskiej dostępny będzie tylko dla pojazdów zaopatrzenia, służb oczyszczania i straży pożarnej. Na terenie obok budynku posadzonych zostanie 14 drzew, krzewy oraz powstaną trawniki. W tej zielonej otulinie z elementami małej architektury, znajdzie się atrakcyjny plac zabaw. Bezpieczeństwo obiektu i otoczenia wokół budynku poprawi zainstalowany monitoring.

Miasto Stołeczne Warszawa przeznaczy łącznie na remont przedszkola i teatru – 31 506 905,00 mln zł. Wszystko wskazuje na to, że z początkiem roku szkolnego 2020/2021, przedszkole przyjmie swoich podopiecznych. Mamy nadzieję, że zarówno dzieci, rodzice jak i pracujący w przedszkolu personel będą zadowoleni z warunków w jakich będą uczyć się i spędzać czas.

Przypomnijmy, że praska kamienica, w której trwa kapitalny remont i modernizacja, będzie mieścić dwie funkcje: kulturalną – Teatr Baj dla dzieci i oświatową – Przedszkole nr 163. Obie mają funkcjonować w dwóch odrębnych strefach.

Zdjęcia – lipiec 2020

foto: Karolina Jakobsche

foto: Julia Matuszewska

logo BIP

BIP:
Opublikowane przez: Julia Matuszewska - 30 lipca 2020 godz 15:50
Ostatnia aktualizacja: Julia Matuszewska - 31 lipca 2020 godz 9:34