niedziela, 17 października 2021

Opuszczony i zaniedbany dom Ksawerego Konopackiego, który w XIX wieku był jednym z najpiękniejszych budynków Nowej Pragi, odzyskał swój blask. Zmodernizowany przez Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta Pałacyk Konopackiego będzie można odwiedzać już od najbliższej niedzieli.

Gospodarzem miejsca jest Dom Kultury Praga, który w niedzielę 12 września połączy otwarcie nowej siedziby z rozpoczęciem sezonu artystycznego.

Pałacyk Konopackiego przy Strzeleckiej 11/13 to otwarta przestrzeń przygotowana na realizację twórczych pomysłów i działań: animacyjnych, kulturalnych i społecznych.

Przez kilkadziesiąt lat budynek, który jest pierwszym murowanym obiektem na Nowej Pradze, nie był użytkowany z powodu złego stanu technicznego. Aby przywrócić mu dawną świetność przeprowadziliśmy pod nadzorem konserwatora zabytków kompleksowe prace modernizacyjne na zewnątrz i wewnątrz budynku. Jak Pałacyk teraz wygląda można zobaczyć na filmie: https://www.youtube.com/watch?v=qfzBhr7h_FM

Inwestycja jest jednym z flagowych przedsięwzięć zaplanowanych w Zintegrowanym Programie Rewitalizacji m.st. Warszawy do 2022 r.

Warszawski pałacyk Konopackiego otrzymał także niedawno 6 mln zł dofinansowania ze środków UE i budżetu państwa w ramach konkursu z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego.

logo BIP

BIP:
Opublikowane przez: Agata Choińska - 10 września 2021 godz 16:36
Ostatnia aktualizacja: szrm - 13 września 2021 godz 14:06