wtorek, 20 kwietnia 2021

Przy ul. Halnej 32 na warszawskim Wawrze, powstał nowoczesny i wielofunkcyjny obiekt dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnościami.

Zespół Szkół Specjalnych nr 102, specjalizuje się w kształceniu uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, znacznym i głębokim oraz z niepełnosprawnościami sprzężonymi, których składową jest także autyzm. Przeprowadzka do zmodernizowanego i rozbudowanego budynku przy ul. Halnej 32 da placówce szansę na rozwój i lepsze funkcjonowanie.

W skład Zespołu Szkół Specjalnych nr 102 wchodzą: Szkoła Podstawowa nr 179 oraz Szkoła Przysposabiająca do Pracy nr 8. Po modernizacji, do nowej siedziby w roku szkolnym 2020/2021 będzie można przyjąć aż 100 uczniów, głównie z Wawra.

Zabytkowemu, międzywojennemu budynkowi przywrócono dawny wygląd przy współpracy ze Stołecznym Konserwatorem Zabytków. Do starego budynku dobudowano dwukondygnacyjny pawilon o prostej formie. W ten sposób powstał zwarty gmach w kształcie litery „L” o powierzchni aż 1900 metrów kwadratowych. W starym zmodernizowanym obiekcie zmieniono układ pomieszczeń i przebudowano istniejącą klatkę schodową, a w nowo powstałym skrzydle – zainstalowano windę i zlokalizowano salę gimnastyczną z przynależna siłownią.

W budynku szkolnym znalazły się sale lekcyjne i pracownie rozwijające zainteresowania dzieci, pracownie do terapii i zajęć z integracji sensorycznej, świetlica i biblioteka, gabinety (m.in. pedagogiczny, logopedyczny, pielęgniarski), sekretariat, pokój nauczycielski, szatnie, magazyny oraz sanitariaty.

Obok obiektu powstało boisko piłkarskie, wielofunkcyjne boisko do piłki siatkowej i koszykówki oraz poliuretanowa bieżnia wraz z rozbiegiem do skoku w dal. Z myślą o starszych uczniach zbudowano też siłownię plenerową. Zadbano również o zieleń. Wokół budynku powstały aleje, nowe nasadzenia i elementy małej architektury oraz parking.

Koszt modernizacji i rozbudowy placówki wraz z wyposażeniem w meble oraz sprzęt rehabilitacyjny i sportowy wyniósł 13 427 185 zł.

Autor – zdjęć R. Motyl

logo BIP

BIP:
Opublikowane przez: Julia Matuszewska - 5 lipca 2020 godz 22:53
Ostatnia aktualizacja: Julia Matuszewska - 7 lipca 2020 godz 16:11