Modernizacja schroniska "Na Paluchu"

Budynek schroniska

Modernizacja schroniska "Na Paluchu"

Adres inwestycji: ul. Paluch 2 (Włochy)
Inwestor: Miasto Stołeczne Warszawa
Inwestor zastępczy: Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta
Generalny Wykonawca: Fadbet S.A.
Biuro Projektowe: GiS Architekci Sp. z o.o.

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta zakończył modernizację Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt na Paluchu. Inwestycja trwała 17 miesięcy, a jej koszt wyniósł 14,481 mln zł. Wybudowaliśmy i zmodernizowaliśmy w sumie
17 budynków.  Zadbaliśmy, aby pomieszczenia i wybiegi dla kotów były odizolowane akustycznie od budynków dla psów. Dużą wagę przywiązywaliśmy do tego, aby układ budynków dla zwierząt zapewniał nasłonecznienie boksów i wybiegów. Ze względu na wysoki poziom wód gruntowych budynki zostały usytuowane możliwie wysoko. Taki układ zapewni także prawidłową cyrkulację powietrza.

W budynku ambulatorium będą wykonywane zabiegi chirurgiczne. Znajdą się tam także pomieszczenia dla psów po tych zabiegach jak i również pomieszczenia dla chorych zwierząt.

Budynek dla kotów został podzielony na dwie niezależne części z przeznaczeniem dla zwierząt zdrowych i chorych. W każdej części przewidziano pomieszczenia kwarantanny dla kotów przyjmowanych do schroniska. W budynku administracji zaprojektowano oprócz pomieszczeń biurowych punkt przyjmowania i wydawania zwierząt z osobnymi gabinetami lekarskimi.

Układ wszystkich budynków został tak zaprojektowany, by wyeliminować krzyżowanie się dróg zwierząt zdrowych i chorych, a także w trosce o personel pracujący przy tych zwierzętach. W wyniku modernizacji schroniska powstało miejsce dla wielu zwierząt, a samo schronisko jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w Europie.

  • Inwestycje realizowane
  • Inwestycje przygotowywane
  • Inwestycje zakończone