Zamknięcie ronda Sedlaczka

W piątek 4 lutego ok. godz. 22.00 zamknięty zostanie przejazd przez rondo S. Sedlaczka pod wiaduktami Trasy Łazienkowskiej. Jest to działanie niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas prac rozbiórkowych fragmentu wiaduktu północnego Trasy Łazienkowskiej, które mają się zacząć od soboty 5 lutego.
Podczas prac ul. Łazienkowska zostanie zamknięta dla ruchu na wysokości budynku Łazienkowska 14 (za wjazdem). Ulica Rozbrat będzie wyłączona z ruchu na wysokości przejścia dla pieszych w rejonie samego ronda, tak samo jak ul. Myśliwiecka od strony ul. Szwoleżerów. Z drugiej strony ronda ul. Myśliwiecka (od strony ul. Górnośląskiej) zamknięta zostanie na wysokości pomiędzy ul. Myśliwiecką 6A a 6B.
Obowiązywać będzie także nakaz skrętu w prawo z ul. J. Hoene-Wrońskiego w ul. Myśliwiecką w stronę ul. Górnośląskiej oraz nakaz skrętu w lewo z ul. Myśliwieckiej w ul. J. Hoene-Wrońskiego dla jadących w stronę ronda S. Sedlaczka. Kierowców jadących w stronę ronda ul. Rozbrat obowiązywać będzie nakaz skrętu w lewo w ul. Przemysłową. Nakazy te nie będą dotyczyły pojazdów budowy oraz dojazdu do posesji.
Objazd utrudnień zostanie poprowadzony Al. Ujazdowskimi do ulic: Belwederskiej, J. Gagarina i Czerniakowskiej lub Al. Ujazdowskimi, ulicami Książęcą i Ludną do ul. Czerniakowskiej lub ul. Solec. Przez cały czas robót piesi będą mogli przejść pod wiaduktem Trasy Łazienkowskiej. W zależności od postępu prac taki ciąg komunikacyjny będzie zapewniony na wysokości ul. Myśliwieckiej 6A i 6B lub od strony ul. Łazienkowskiej. Wykonawca zapewni oznakowanie kierujące pieszych w odpowiednim kierunku. Nie będzie można natomiast przejść ani przejechać rowerem wzdłuż al. T. Hopfera pod wiaduktem. Zamknięte dla pieszych będą również chodnik pod wiaduktem oraz schody prowadzące do Parku Ujazdowskiego.
Aby jak najszybciej zakończyć rozbiórkę tego fragmentu wiaduktu i utrudnienia z nią związane, prace prowadzone będą także w późnych godzinach wieczornych oraz w weekendy. Zakończenie prac przewidziane jest w niedzielę 20 lutego.