Trwa budowa ronda. Węziej na ul. J. Kasprowicza

Trwa przebudowa dróg w rejonie stacji metra Słodowiec. 3 kwietnia ok. godz. 7.00 zwężone zostaną obydwie jezdnie ul. J. Kasprowicza przy ul. A. Sacharowa.  

Przebudowa układu drogowego w rejonie tzw. serka bielańskiego trwa od stycznia.  Widać już nowe jezdnie i chodniki. Na skrzyżowaniu ulic J. Kasprowicza i A. Sacharowa powstaje rondo. Jego budowa toczyła się dotychczas w pasie dzielącym dwie jezdnie ul. J. Kasprowicza. Jutro plac budowy powiększy się i obejmie część jezdni ul. J. Kasprowicza. Zostaną one zawężone o lewe pasy ruchu. Kierowcy będą mieli do dyspozycji po jednym pasie w każdym kierunku. Taka organizacja ruchu potrwa do połowy kwietnia.

Po przebudowie ul. A. Sacharowa na całej długości, czyli od ul. S. Żeromskiego do ul. Marymonckiej będzie miała dwie jezdnie po dwa pasy ruchu, a na jej skrzyżowaniach z ulicami J. Kasprowicza i S. Żeromskiego powstaną ronda. Przebudowana do przekroju dwujezdniowego zostanie także ul. S. Żeromskiego na odcinku od ul. A. Sacharowa do ul. J. Kasprowicza (odcinek do ul. Marymonckiej jest już dwujezdniowy). Projekt przebudowy obejmuje także likwidację fragmentu jezdni ul. J. Kasprowicza na odcinku od ul. A. Sacharowa do S. Żeromskiego. Inwestycja zakończy się w drugiej połowie roku.