Skrzyżowanie ul. Grójeckiej z ul. Harfową i Racławicką gotowe

10 grudnia ok. godz. 12.00 uruchomiona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Grójeckiej z Harfową i Racławicką. Otwarte zostaną nowe przejścia dla pieszych i przejazdy rowerowe, a także relacje ul. Grójeckiej z ul. Harfową i Racławicką. Przebudowa skrzyżowania i zapewnienie sygnalizacji świetlnej to poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, co było głównym celem zakończonej właśnie inwestycji.

Zrealizowane prace objęły budowę sygnalizacji świetlnej, chodników i dróg rowerowych w rejonie skrzyżowania. Przebudowane zostały także jezdnie, oświetlenie drogowe oraz fragment linii tramwajowej. 

Jednym z elementów inwestycji była budowa przystanków autobusowych Grójecka 01 i 02. Stanęły na nich nowe wiaty, które ochronią pasażerów w razie gorszej pogody. Perony przystanków zostały wyposażone w płyty z wypustkami. Zamontowane zostały również zaokrąglone krawężniki, które pozwalają kierowcom podjechać bliżej i bardziej precyzyjnie do peronu. Nowe przystanki zaczną funkcjonować w nocy z 10 na 11 grudnia. Pierwszy z przystanków – Grójecka 01 – znajduje się przy ulicy Grójeckiej za skrzyżowaniem z Racławicką w kierunku ul. W. Korotyńskiego. Zatrzymają się tu autobusy linii:154, N38 i N88. W przeciwnym kierunku, za skrzyżowaniem z Harfową, wybudowany został przystanek Grójecka 02. Tu zatrzymywać się będą autobusy linii: 154, 228, 328, N38 i N88.

W ramach inwestycji posadzonych zostało siedem drzew – lip i klonów – oraz ponad 1650  krzewów jałowca płożącego. Teren zazielenią także wysiane trawniki.

Prace trwały od lutego. Ich koszt to ok. 13 mln zł