Ruch dwukierunkowy wraca na ul. Głębocką

W nocy z niedzieli na poniedziałek (27-28 października) planowane jest udostępnienie do ruchu nowej jezdni ul. Głębockiej na odcinku od ul. Siecznej do ul. Podłużnej. Oznacza to, że od poniedziałku możliwy będzie przejazd ul. Głębocką w obydwu kierunkach, bez ograniczeń spowodowanych pracami przy przebudowie drogi. Na ulicę wrócą też autobusy komunikacji miejskiej.

Otwarcie jezdni poprzedzi układanie ostatniej warstwy nawierzchni i z tego powodu w piątek, 25 października po godz. 23.30, wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul. Głębockiej od ul. Siecznej do ul. Podwójnej. Możliwy będzie dojazd do posesji, w tym wjazd w ulice poprzeczne (Okrągła, Internetowa, Tajemna ), z wyłączeniem kilkugodzinnych przerw koniecznych do ułożenia warstwy ścieralnej nawierzchni.  

Pozostałe prace na ul. Głębockiej związane z budową chodników i drogi rowerowej oraz sadzeniem roślin potrwają do końca listopada. Wzdłuż ul. Głębockiej posadzonych zostanie 199 drzew ( m.in. klonów zwyczajnych i lip) oraz 13600 krzewów (m.in. berberys, tawuła, porzeczka alpejska, róża).