Rozbudowujemy Szpitalny Oddział Ratunkowy w Szpitalu Czerniakowskim

W Szpitalu Czerniakowskim powstaje nowy SOR. Modernizujemy budynek, w którym dotychczas mieścił się oddział ratunkowy i dobudowujemy do niego dwie części – parterową od strony ul. Stępińskiej oraz trzykondygnacyjną od strony ul. Górskiej.

Gotowe są już ściany zewnętrzne i trwa wykonywanie nowego pokrycia dachowego. Wewnątrz powstają ściany działowe i niezbędne instalacje. Trwa tynkowanie oraz montaż okien. Wkrótce rozpocznie się wylewanie posadzek oraz wykładanie ścian płytkami gresowymi. Na zewnątrz ruszyły prace elewacyjne oraz budowa dróg wewnętrznych na terenie szpitala.

Na parterze budynku SOR znajdą się m.in. rejestracja, poczekalnie, gabinety badań oraz sale: obserwacyjna, resuscytacyjno-zabiegowa, wstępnej intensywnej terapii. W nowej części od strony ul. Górskiej na kondygnacji podziemnej powstaną pomieszczenia techniczne i magazynowe. Piętro przeznaczone będzie na potrzeby administracyjne. W wyniku rozbudowy łączna powierzchnia użytkowa oddziału ratunkowego zwiększy się o 575 mkw. Po generalnym remoncie powstanie możliwość podjechania pod budynek SOR dwóch karetek jednocześnie.

Inwestycja ma być gotowa w przyszłym roku.