Przygotowania do budowy Trasy Świętokrzyskiej

Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych ogłosił przetarg na budowę pierwszego odcinka Trasy Świętokrzyskiej. Inwestycja polega na przebudowie ul. Sokolej od Wybrzeża Szczecińskiego (zjazd z mostu Świętokrzyskiego) do ul. Zamoyskiego. Firmy zainteresowane realizacją inwestycji mają czas do 22 sierpnia na złożenie oferty.

Nowa droga będzie miała dwie jezdnie - każda po dwa pasy ruchu, z poszerzeniem na skrzyżowaniach o dodatkowe pasy do skrętu. Długość odcinka to ok. 700 m. Przewidywany termin zakończenia inwestycji to druga połowa 2014 r.

Budowa Trasy Świętokrzyskiej została podzielona na trzy etapy. W przyszłym roku zaplanowane jest rozpoczęcie realizacji kolejnego odcinka trasy – połączy on ul. Kijowską z ul. Zabraniecką.

Jako ostatni do wybudowania pozostanie fragment łączący ul. Zamoyskiego z ul. Kijowską. Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych prowadzi przetarg na sporządzenie dokumentacji projektowej tego fragmentu trasy. Otwarcie ofert 30 lipca. Czas przewidziany na prace projektowe i pozyskanie niezbędnych decyzji administracyjnych to 12 miesięcy.

Więcej o inwestycji i galeria zdjęć: www.zmid.waw.pl/index.php