Przetarg na przebudowę ul. Modlińskiej rozstrzygnięty

Spośród 11 firm ubiegających się o zamówienie na realizację prac przy przebudowie ul. Modlińskiej (odcinek od mostu gen. Grota- Roweckiego za Kanał Żerański), wybrana została oferta Warszawskiego Przedsiębiorstwa Mostowego „MOSTY” SA. Koszt przebudowy ulicy wyniesie 111.590.998 złotych. W przeciągu najbliższych 10 dni pozostałe firmy startujące w przetargu mają prawo odwołać się od treści rozstrzygnięcia. Jeśli odwołania nie wpłyną, Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych podpisze umowę z wykonawcą w styczniu, a na wiosnę rozpoczną się prace w terenie. Obejmą one wyburzanie istniejących wiaduktów, którymi na tym odcinku przebiega ulica Modlińska oraz budowę nowych, dzięki którym ulica zostanie poszerzona do 4 pasów ruchu w każdym kierunku. Powstaną także chodniki oraz obustronne ścieżki rowerowe. Przygotowany projekt przebudowy ulicy uwzględnia również rezerwę na trasę tramwajową.

Harmonogram prac oraz projekt organizacji ruchu obowiązujący w trakcie prowadzonych robót zostaną przedstawione przez wykonawcę po podpisaniu umowy.

Przebudowa ulicy Modlińskiej realizowana jest etapowo. W tym roku do 3 pasów ruchu poszerzony został fragment od granicy miasta do ul. Aluzyjnej. Odcinek od ul. Aluzyjnej do Kanału Żerańskiego jest obecnie projektowany. Prace nad tą dokumentacją zakończą się w połowie 2009 r., co pozwoli ogłosić przetarg na wykonawcę robót i zakończyć przebudowę całej ulicy.