Most Północny- nowy termin otwarcia ofert

26 stycznia, czyli ostatniego dnia w którym firmy startujące w przetargu na budowę mostu Północnego mogły składać pytania dotyczące warunków przetargu, wpłynęło około stu kolejnych pytań. Po ich przeanalizowaniu podjęliśmy decyzję o przesunięciu terminu otwarcia ofert cenowych z 30 stycznia na 10 lutego 2009 r.

Obecnie, kiedy prace związane z przygotowaniem budowy mostu dobiegają końca, musimy zachować szczególną ostrożność i staranność w realizowaniu przepisów prawa zamówień publicznych. Gdyby pomimo informacji od oferentów o zbyt krótkim czasie na przeanalizowanie odpowiedzi i przygotowanie poprawnej oferty, zapadła decyzja o nieprzesuwaniu terminu, mogłoby to skutkować protestami przedłużającymi całą procedurę przetargową.

Decyzja o przesunięciu terminu ma w związku z tym na celu jak najszybsze zakończenie przetargu.

Budowa mostu Północnego to priorytet w działaniach Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych i zapewniamy, że dołożymy wszelkich starań aby doprowadzić do jak najszybszego rozpoczęcia prac budowlanych. Niestety nie pomagają nam w tym przepisy. Każde przesunięcie terminu otwarcia ofert cenowych powoduje bowiem możliwość składania przez firmy startujące w przetargu kolejnych pytań, a przez nas konieczność udzielania na nie odpowiedzi. Taka sytuacja może, zgodnie z obowiązującym prawem, powtarzać się wielokrotnie, gdyż ustawodawca nie przewidział żadnej granicy.