Budowa południowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej

Przy parku Agrykola trwa budowa południowego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej. Rosną jego kolejne podpory i betonowana jest płyta, na której znajdą się jezdnia i ciąg pieszo-rowerowy. Budowa jednej z podpór wiaduktu południowego wymaga zmiany organizacji ruchu w rejonie ronda Sedlaczka. Zmiana zostanie wprowadzona w poniedziałek 5 czerwca ok. godziny 6.00.

Na ulicach Rozbrat i Myśliwieckiej pojawi się ruch wahadłowy sterowany sygnalizacja świetlną. Z ulicy Rozbrat kierowcy pojadą na rondzie prosto w Myśliwiecką w kierunku Szwoleżerów lub skręcą w Łazienkowską. Z kolei osoby jadące ul. Myśliwiecką od południa będą mogły pojechać w prawo w ul. Łazienkowską lub prosto w Rozbrat. Dla osób jadących od strony Szwoleżerów do ul. Pięknej wyznaczony został objazd ulicami Rozbrat, Górnośląską i Hoene-Wrońskiego. Na krótkim odcinku Myśliwieckiej przed Liceum Batorego będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu do ul. Szwoleżerów. Nie będzie możliwości wjazdu na rondo Sedlaczka z ul. Łazienkowskiej. Objazd w stronę centrum poprowadzi ulicami Czerniakowską, Szwoleżerów i Myśliwiecką do ronda Sedlaczka.

Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do końca wakacji.

Termin zakończenia inwestycji polegającej na przebudowie dwóch wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola to marzec 2024 r.