Poprawa jakości eksploatacyjnej dróg nieutwardzonych

Poprawa jakości eksploatacyjnej dróg nieutwardzonych

Założenia programu:

  • Władze dzielnic proszone są o wskazanie na swoim terenie dróg gruntowych posiadających kategorię drogi publicznej gminnej, które powinny w pierwszej kolejności zostać utwardzone;
  • Utwardzenie dróg polega na pokryciu pasa drogi gruntowej utwardzoną nawierzchnią betonową lub asfaltową bez budowania oświetlenia, odwodnienia, kanalizacji, chodników, itp. Zastosowane rozwiązanie pozwala na szybkie poprawienie jakości dojazdu do posesji i osiedli mieszkaniowych;
  • Zgłoszone przez dzielnice drogi są weryfikowane pod względem własności terenu, parametrów technicznych, warunków gruntowych oraz planowanych inwestycji np. budowy oświetlenia, wodociągu, kanalizacji, itp.

 

Ulice utwardzone w roku 2022:

Rembertów

Strycharska etap III

Włochy

Daleszycka

Białołęka

Zmyślona, Wojdyńska etap III, Leśny potok

Targówek

Klukowska

Wawer

Mrówcza, Dzięgielowa, Bylicowa

Wilanów

Pałacowa

 

Ulice utwardzone w latach 2017 - 2021:

Białołęka

Fortel, Frachtowa, Inowłodzka od ul. Marywilskiej 200 m na wschód, Jarzębinowa, Karnicka, Myśliwska, Ornecka, Pasłęcka, Platanowa od ul. Dębowej, Pszeniczna, Raciborska od ul. Przytulnej do ul. Na Przełaj, Sadkowska, Semaforowa od ul. Karnickiej, Stogi, Szamotulska, Wadowicka, Wojdyńska Etap I, Wojdyńska Etap II, Wyszkowska

Bielany

Palisadowa, Tytułowa

Mokotów

Cytrynowa, Daktylowa, Figowa, Kaloryczna, Ku Wiśle, Łucznicza, Piaseczyńska

Praga-Południe

Dudziarska od pętli autobusowej, Garwolińska od ul. Makowskiej, Makowska odc. Garwolińska – Chłopickiego

Rembertów

Buchalteryjna, Kordiana, Krobińska, Kuglarska, Notarialna, Paderewskiego na odc. od nr 171 do ul. Kadrowej, Pastuszków, Płatnerska, Płatnerska Etap II, Puszkarzy, Solferino, Strycharska od ul. Bombardierów do końca zabudowy, Strycharska etap II, Szewska

Targówek

Bratka, Bystra, Chemiczna, Czarna Droga, Dziewanny, Jeleniogórska, Jesiotrowa, Kokoszków, Niedotrzymska, Niedotrzymska Etap II, Rybieńska, Sterdyńska, Szklana, Wszeborska, Ziemiańska, Żmudzka

Ursus

Henryka Brodatego

Ursynów

11 KUD w rejonie ul. Relaksowej, Muchomora, Rataja

Wawer

Bardiniego, Bodo, Borysławska, Burzliwa, Ciekawa od ul. Lubuskiej do ul. Solurskiej, Ciekawa od ul. Rejowieckiej do ul. Lubuskiej, Garncarska od ul. Szachowej do ul. Macierzanki, Gierdawska, I Poprzeczna, Lubuska od ul. Ciekawej do ul. Radoszyckiej, Międzyrzecka, Nagłowicka, Pińczowska, Radoszycka od ul. Przewodowej do ul. Rejowieckiej, Rejowiecka Etap II, Rejowiecka od ul. Mozaikowej do ul Ciekawej, Smosarskikej, Stargardzka, Truskolska od ul. Radłowej do końca zabudowy w kierunku ul. Sarny, Wilgi, Żnińska

Wesoła

Dziewanny, Fraszka, Golfowa, Grzybowa, Kraszewskiego, Leśnych Ziół, Liryczna, Literacka, Matejki, Mazowiecka na odc. od ul. Piłsudskiego do gr. Dzielnicy., Poezji, Rembertowska, Rodziewiczówny, Szermiercza, Szeroka, Szkolna, Teodozji, Wschodnia, Wschodnia pos. 39a – ul. Krasickiego, Żółkiewskiego

Wilanów

31 KUD, Gąsek, Łucznicza, Ruczaj, Strumień zastąpiono Ul. Łęgową, Trójpolowa

Włochy

A. Struga od ul. Emaliowej, Droga bez nazwy od ul. Na Skraju do ul. Zbiorowej, Drukarzy, Działkowa Foliałowej od ul. Emaliowej, Leonidasa, Wiktoryn, Wykusz

Wola

Dobrogniewa

WYKONAWCA

Zakład Remontów i Konserwacji Dróg

TERMIN REALIZACJI

2017 - 2023 r.