Zmiana organizacji ruchu na ul. Marsa

W ulicy Marsa i na jej skrzyżowaniu z ul. Żołnierską budowana jest drugą estakada. W związku z trwającymi pracami w sobotę 19 marca w godzinach popołudniowych zmieni się tam organizacja ruchu.  

Na odcinku ul. Marsa od ul. Żołnierskiej do ul. Chełmżyńskiej zamknięta zostanie jezdnia w stronę centrum, a ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał po sąsiedniej jezdni, gdzie wyznaczone zostaną dwa pasy- po jednym w każdym kierunku. Przejazd istniejącą estakadą nie ulegnie zmianie, czyli nadal będzie po jednym pasie w stronę centrum i w stronę granicy miasta. Szczegóły nowej organizacji przedstawione są na załączonych grafikach. 

Zamknięcie fragmentu jezdni ul. Marsa umożliwi przystąpienie do montażu konstrukcji stalowej budowanej estakady i betonowania jej płyty na kolejnym odcinku. Konstrukcja stalowa została już zamontowana na ponad połowie filarów. Częściowo wykonana została też już płyta estakady, czyli powierzchnia, na której powstanie jezdnia. Budowane są też mury oporowe przy obydwu przyczółkach.

Przewidujemy, że wprowadzana organizacja ruchu potrwa do września.

Podczas zamknięcia jezdni ul. Marsa, linie autobusowe 143, 183, N21 nie będą zatrzymywały się na przystanku Rekrucka 01.