Wirażowa znowu przejezdna, 17 Stycznia jednokierunkowa

Trwająca od grudnia 2009 r. przebudowa ciągu ulic 17 Stycznia i Cybernetyki na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do ulicy Rzymowskiego wchodzi w nowy etap. Rozpoczyna się budowa południowej jezdni ulicy 17 Stycznia, co wymaga zwężenia jezdni dotychczasowej.

Zmiana organizacji ruchu nastąpi dzisiaj o godz. 21.30 i spowoduje, że ulica 17 Stycznia na odcinku od Żwirki i Wigury do ul. Wirażowej stanie się jednokierunkowa. Ruch będzie się odbywał jednym pasem od ul. Żwirki i Wigury w stronę ul. Wirażowej, która po kilku tygodniach zamknięcia znowu będzie przejezdna. Wybudowana została bowiem tymczasowa jezdnia wzdłuż zamkniętego dotychczas odcinka ulicy. Dzięki temu kierowcy jadący od 17 Stycznia, którzy skręcą w ulicę Wirażową w prawo, skorzystają z tymczasowego przejazdu, dojadą do łącznika z ul. Gordona Benetta a stąd będą mogli skierować się zarówno do ul. Żwirki i Wigury jak i do ul. Poleczki. 

Inwestycja, która przewiduje połączenie ulic 17 Stycznia i Cybernetyki wiaduktem nad linią kolejową oraz poszerzenie tych ulic na odcinku od Żwirki i Wigury do ul. Rzymowskiego do dwóch jezdni po dwa pasy ruchu powinna zakończyć się w grudniu bieżącego roku. Prace realizuje Budimex. Koszt budowy to 63 miliony złotych.