Utrudnienia na ul. Żołnierskiej i Marsa

W czwartek, 19 maja, wieczorem zamknięty zostanie przejazd ul. Żołnierską (dołem) od strony Rembertowa na odcinku od najazdu na istniejącą estakadę do skrzyżowania z ul. Marsa. Przez cztery dni kierowcy będą kierowani na objazd. W tym czasie budowane będą elementy konstrukcyjne estakady.

Korzystamy już z pełni sezonu budowlanego i prace przy budowie drugiej estakady nad skrzyżowaniami ul. Marsa z ul. Żołnierską i Chełmżyńską przebiegają bardzo sprawnie. Prawie gotowy jest już mur oporowy i nasyp od strony ronda I. Mościckiego. Wylana została także betonowa płyta estakady na odcinku sięgającym za skrzyżowanie z ul. Chełmżyńską. Trwa montaż konstrukcji stalowej i zbrojenie płyty na dalszym fragmencie wzdłuż ul. Marsa. Wkrótce wykonawca rozpocznie montaż belek stalowych na podporach ostatnich trzech przęseł znajdujących się wzdłuż ul. Żołnierskiej. Wyłączenie jej z ruchu na kilka dni ma na celu bezpieczne i sprawne przeprowadzenie tych prac.

W czwartek, 19 maja, o godz. 20.00 drogowcy zamkną przejazd w ciągu ul. Żołnierskiej od strony Rembertowa. Pod budowanym obiektem wyłączony będzie także ruch pieszy i rowerowy.

Objazd poprowadzi wiaduktem w ciągu ul. Marsa, do ronda I. Mościckiego i z powrotem ul. Marsa do ul. Okularowej.

Ruch pieszy i rowerowy zostanie skierowany do istniejącego przejścia i przejazdu po drugiej stronie ul. Marsa i Rekruckiej.

Pozostałe relacje na skrzyżowaniu będą zachowane.

Przejazd ul. Żołnierską zostanie przywrócony w poniedziałek, 23 maja, o godz. 5.00.

Równocześnie obowiązywać będzie wcześniej wprowadzona czasowa organizacja ruchu tj. zamknięcie jezdni ul. Marsa w kierunku ronda I. Mościckiego na odcinku od ul. Żołnierskiej do ul. Chełmżyńskiej i skierowanie ruchu na sąsiednią nitkę