Ruszają prace na ul. Kąty Grodziskie

Na Białołęce rozpoczynają się prace, które umożliwią przebudowę ul. Kąty Grodziskie na odcinku o długości ok. 1,7 km. Pomiędzy ulicą Zdziarską a ulicą Berensona droga będzie miała jedną jezdnię zapewniającą po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, obustronne chodniki i nowoczesne oświetlenie. Wprowadzone zmiany spowodują, że będzie na niej bezpieczniej i wygodniej. Posadzone zostaną również 84 drzewa (m.in. klony i jabłonie ozdobne) oraz 400 krzewów kaliny i tawuły.

Równolegle do prac drogowych realizowana będzie inwestycja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji polegająca na budowie w ul. Kąty Grodziskie kanalizacji ściekowej. To właśnie od tych robót w najbliższą środę rozpoczynają się prace w terenie, które wymagają wprowadzenia zmian w organizacji ruchu.

Od środy, 18 października, ulica Kąty Grodziskie będzie zamknięta od ronda na skrzyżowaniu z ulicą Zdziarską do ronda przy ulicy Berensona. Na całym tym odcinku zachowany zostanie dojazd do posesji, a od Zdziarskiej do Stogi będą jeździły także autobusy. Zamknięte zostaną także ul. Pszeniczna i Stogi. Prowadzące nimi objazdy dla autobusów wymagają wprowadzenia jednokierunkowego ruchu w dojeździe do posesji. Na Pszeniczną mieszkańcy dojadą od Ostródzkiej kierując się w stronę ulicy Stogi, a na ul. Stogi jadąc od ulicy Pszenicznej do Ostródzkiej. Połączenie z Kątami Grodziskimi straci ul. Wyszkowska.

Trwające prace będzie można ominąć jadąc ulicami Berensona, Ostródzką i Zdziarską.

Przebudowa drogi zakończy się w pierwszej połowie 2025 r. i będzie kosztowała ok. 35,5 mln zł. Inwestycja uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 5 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.