Powstaje Centrum Lokalne Modlińska 257

Trwa remont zabytkowych budynków przy ulicy Modlińskiej 257 – budynku głównego oraz dwóch oficyn, w których działać będzie centrum lokalne dla mieszkańców Białołęki.

Główny budynek ma już nowy dach i tynki na ścianach zewnętrznych. W środku powstają ścianki działowe i trwa budowa instalacji: sanitarnej, elektrycznej i teletechnicznej. W oficynach bocznych wzmocnione zostały ściany i wymienione stropy. Nowe konstrukcje dachów przykryła blacha tytanowo-cynkowa. Gotowe są już tynki na ścianach zewnętrznych i wewnętrznych, a w środku trwają prace instalacyjne i wykończeniowe.

Nad zachowaniem zabytkowego charakteru obiektu czuwa Biuro Stołecznego Konserwatora Zabytków. Pracom konserwatorskim poddawane będą m.in. relikty polichromii na ścianach i sufitach, lamperia i podsufitki na klatce schodowej, drewniane elementy schodów ze stalową balustradą oraz posadzki z terakoty i klepki dębowej. Odtworzone będą także okna i drzwi, metalowe elementy ozdobne na dachach budynków i koszyki na donice kwiatowe. Odrestaurowane zostaną dwa piece kaflowe.

Przed oficyny powróci niski płotek na wzór historycznego. Zostaną również odtworzone dwie ozdobne bramy od strony ul. Modlińskiej.

Prace mają zakończyć się jesienią tego roku.