Postępują prace na Kątach Grodziskich

Prace związane z rozbudową ul. Kąty Grodziskie od Zdziarskiej do Berensona trwają od jesieni ubiegłego roku. Droga jest zamknięta dla ruchu, ale mieszkańcy mają zapewniony dojazd do posesji. Zachowany został również przejazd autobusów między ul. Zdziarską (gdzie trwa budowa zbiornika retencyjnego) a ul. Stogi. Na pozostałym odcinku z jezdni usunięta została dotychczasowa nawierzchnia i trwają tam prace przy przebudowie sieci infrastruktury technicznej oraz budowie kanalizacji deszczowej. Dojazd do posesji odbywa się po nawierzchni tymczasowej, która w okresie zimowym jest trudna w utrzymaniu, dlatego w każdym tygodniu przechodzi przeglądy i jest na bieżąco naprawiana.

Prowadzona w ostatnich miesiącach budowa kanalizacji sanitarnej na ul. Kąty Grodziskie dobiegła już końca i w związku z tym na odcinku między ulicami Berensona i Wyszkowską wkrótce zacznie powstawać nowa jezdnia. Trwające prace przy budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie sieci wodociągowej i teletechnicznej obejmą w kwietniu również odcinek od ul. Stogi do ul. Zdziarskiej. Autobusy zostaną wówczas skierowane na objazdy.

Przebudowywany odcinek Kątów Grodziskich ma długość 1,7 km. Pomiędzy ulicą Zdziarską a ulicą Berensona droga będzie miała jedną jezdnię zapewniającą po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, obustronne chodniki i nowoczesne oświetlenie. Posadzone zostaną również 84 drzewa (m.in. klony i jabłonie ozdobne) oraz 400 krzewów kaliny i tawuły. Przebudowa drogi ma się zakończyć w kwietniu 2025 r. i będzie kosztowała ok. 35,5 mln zł.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 5 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.