Na Wybrzeże Helskie i Szczecińskie powraca ruch dwukierunkowy

Trwa budowa zabezpieczenia przeciwpowodziowego i przebudowa ulic Wybrzeże Helskie i Wybrzeże Szczecińskie od Portu Praskiego do mostu Gdańskiego. Obecnie ruch na przeważającej części tego odcinka – od ul. Kłopotowskiego do mostu Gdańskiego- odbywa się jednym pasem w kierunku północnym. W piątek 2 lipca ok. godz. 12.00 przywrócony zostanie tam ruch dwukierunkowy- po jednym pasie dla każdego kierunku. Powrócą też wszystkie relacje na skrzyżowaniu z ul. Ratuszową.

Realizacja inwestycji trwa od stycznia 2020 r. Dotychczas wykonany został m.in. mur przeciwpowodziowy i kładka pieszo-rowerowa nad kanałem Praskim. Gotowy jest też chodnik od strony Wisły, a drogi rowerowe mają już pierwszą warstwę bitumiczną nawierzchni. Zainstalowano także nowe oświetlenie drogowe i nowe sygnalizacje świetlne.

Prace, które pozostały do wykonania, to m.in. wybudowanie chodników i ścieżki rowerowej po wschodniej stronie drogi, montaż oświetlenia parkowego w rejonie ZOO i posadzenie nowej zieleni. Na jezdni ułożona zostanie jeszcze jedna warstwa nawierzchni bitumicznej. 

Cała inwestycja ma być gotowa w styczniu 2022 r.