Kto wybuduje tunel w Wawrze?

Ogłoszony został przetarg na rozbudowę ulic Zwoleńskiej i Żegańskiej na odcinku od ul. Pożaryskiego do ul. Mrówczej wraz z budową tunelu pod linią kolejową. Na oferty firm zainteresowanych realizacją zamówienia czekamy do 30 czerwca.

Przebudowywany odcinek drogi ma długość 830 m, z czego ok. 80 m stanowi tunel, który ma zastąpić istniejący przejazd przez tory kolejowe. Szerokość nowej drogi umożliwi wytyczenie dwóch pasów ruchu w obydwu kierunkach. W ramach inwestycji powstaną także podziemne przejścia dla pieszych – pierwsze pod torami kolejowymi i obiema jezdniami ul. Patriotów oraz drugie w rejonie Urzędu Dzielnicy Wawer.

Nowy przebieg ulic Zwoleńskiej i Żegańskiej od ul. Mrówczej do ul. Dworcowej oznacza, że jezdnia poprowadzona będzie szerokim łukiem po północnej stronie istniejącego przejazdu kolejowego. Na dalszym odcinku, do ul. Pożarskiego jezdnia przebiegać będzie w tym samym miejscu co dotychczas. Na skrzyżowaniach z ul. Mrówczą i ul. Dworcową powstaną ronda, a istniejące rondo na skrzyżowaniu z ul. Pożaryskiego będzie przebudowane.

Odcinki ul. Zwoleńskiej od ul. Mrówczej do ul. Patriotów i ul. Żegańskiej od ul. Szpotańskiego do ul. Dworcowej będą umożliwiały dojazd do posesji oraz ulic zlokalizowanych w rejonie linii kolejowej.

Budowa potrwa 24 miesiące od dnia podpisania umowy z wybranym w przetargu wykonawcą.