Budowa tunelu w Międzylesiu

Na ul. Zwoleńskiej, Mrówczej i Żegańskiej trwa budowa urządzeń podziemnych, w tym kolektora Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Od połowy maja rozpoczną się tu także prace drogowe, a w czerwcu - roboty związane z budową tunelu pod torami kolejowymi.

W związku z budową tunelu 19 czerwca wyłączony z użytkowania zostanie przejazd przez tory w Międzylesiu oraz wejście na peron stacji od strony północnej, a 26 czerwca uruchomiony zostanie przejazd w Aninie, który będzie funkcjonował do czasu zakończenia całej inwestycji. Siedmiodniowa przerwa pomiędzy zamknięciem jednego a otwarciem drugiego przejazdu jest niezbędna do przeniesienia wyposażenia przejazdu z Międzylesia do Anina. W tym czasie kierowcy planujący przekroczenie torów będą mogli korzystać z estakady w ciągu ul. Czecha lub z przejazdów w Radości (Panny Wodnej - Izbicka) i Falenicy (Bysławska, Młoda - Walcownicza).

Budowa tunelu spowoduje także zmiany w ruchu na trasie kolejowej - od momentu wyłączenia przejazdu przez tory w Międzylesiu przez pół roku ruch pociągów będzie odbywał się w sposób wahadłowy.