Budowa ronda na skrzyżowaniu Ostródzkiej i Zdziarskiej

Białołęckie skrzyżowanie ulic Ostródzkiej i Zdziarskiej jeszcze w tym roku stanie się rondem. Prace w rejonie skrzyżowania obejmowały dotychczas m.in. przebudowę urządzeń teletechnicznych i wodociągu.

W poniedziałek, 14 lutego ok. godz. 9.00 rozpoczyna się kolejny etap inwestycji wymagający zamknięcia ul. Zdziarskiej od zachodniej strony skrzyżowania z ul. Ostródzką do ul. Kąty Grodziskie. Ulica Zdziarska nie będzie więc miała od poniedziałku połączenia z ul. Ostródzką. Utrzymany będzie jedynie dojazd do posesji.

Jezdnia ul. Ostródzkiej na wysokości przebudowywanego skrzyżowania będzie zwężona. Wprowadzony zostanie ruch wahadłowy, sterowany sygnalizacją świetlną.

Objazdy będą prowadziły ulicami: Mochtyńska – Kobiałka – Ruskowy Bród lub Ostródzka – L. Berensona – Kąty Grodziskie.

Po wschodniej stronie ul. Ostródzkiej utrzymana będzie możliwość przejścia dla pieszych. Po północnej stronie skrzyżowania wytyczone zostanie przejście przez jezdnię do tymczasowego przystanku autobusowego. Po zachodniej stronie skrzyżowania powstanie tymczasowy chodnik łączący przystanek z ul. Zdziarską.

Trwająca inwestycja obejmuje budowę ronda na skrzyżowaniu ul. Ostródzkiej i Zdziarskiej z przejściami dla pieszych na wszystkich wlotach. Wybudowane będą także odwodnienie drogi, nowe oświetlenie uliczne oraz chodniki. Pojawi się również nowa zieleń. Przebudowa skrzyżowania połączona jest z inwestycją Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji, polegającą na budowie kanalizacji ściekowej.

Zakończenie inwestycji i uruchomienie ronda planowane jest w październiku.