Budowa nowej jezdni na ul. Kąty Grodziskie

Na Białołęce trwa rozbudowa ul. Kąty Grodziskie. Zgodnie z planem ruszyły już prace przy budowie nowej jezdni – między ul. Berensona a posesją nr 80. Podłoże zostało tam osuszone, zagęszczone i powstała już podbudowa z kruszywa. Wkrótce rozpocznie się układanie krawężników. Kontynuowane są także prace przy budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie sieci m.in. wodociągowej, teletechnicznej i elektroenergetycznej. W rejonie ulicy Zdziarskiej powstał zbiornik retencyjny, który przed zasypaniem przeszedł testy szczelności.

Na całym odcinku ulicy Kąty Grodziskie między Berensona i Zdziarską droga jest zamknięta dla ruchu, ale zachowany został dojazd do posesji.

Na przebudowywanym odcinku drogi o długości 1,7 km powstaje jedna jezdnia zapewniająca po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, obustronne chodniki i nowoczesne oświetlenie. Droga ma być gotowa w kwietniu 2025 r. i będzie kosztowała około 35,5 mln zł.

Inwestycja uzyskała dofinansowanie z budżetu państwa w kwocie 5 mln zł w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.